EEG Biofeedback

Terapia EEG Biofeedback to znana na świecie, ceniona, nieinwazyjna metoda poprawy pracy ludzkiego mózgu bez udziału jakichkolwiek farmaceutyków. Jedyną rzeczą, jakiej wymaga się od pacjenta, jest chęć współpracy.

Jak przebiega terapia EEG Biofeedback?

Do skóry głowy pacjenta przypinamy elektrody, przesyłające sygnały z mózgu do ekranu monitora. Terapeuta obserwuje pasma fal mózgowych, pacjent zaś stoi wobec wyzwania, widocznej na swoim ekranie wideogry. Cel jest prosty: pacjent ma dołożyć wszelkich starań, by siłą własnych myśli spełnić określone zadanie (np. utrzymać poziom lotu widocznego na ekranie samolotu). Wzrost aktywności mózgu na pożądanym paśmie owocuje przyznaniem punktów, grający zaś zyskuje informację o powodzeniu w grze. I odwrotnie: utrzymywanie aktywności mózgu na niepożądanym paśmie powoduje fiasko w zabawie. Sukces lub porażka stanowią postać informacji zwrotnej dla pacjenta, co pozwala mu na stałą obserwację własnej koncentracji.

Jak długo trwa terapia EEG Biofeedback?

Pojedyncza sesja trwa około godziny. Czas trwania całej terapii EEG Biofeedback zależy od kilku czynników: zarówno od wieku pacjenta, jak i problemu lub schorzenia, z jakim się boryka. Problemy z koncentracją, czy poprawa kreatywności to zazwyczaj 10-20 sesji. Zaburzenia natury neurologicznej i neuropsychiatrycznej wymagają dłuższej terapii – zazwyczaj kilkudziesięciu sesji.

Dla uzyskania najlepszych wyników terapeutycznych zaleca się 2-3 sesje treningowe w tygodniu.

Efekty terapii metodą EEG Biofeedback są widoczne już po kilku treningach. Pacjenci odczuwają różnicę w codziennym funkcjonowaniu, są mniej zmęczeni, za to bardziej skoncentrowani. Dłuższy trening owocuje zmianami w obrębie fizjologii mózgu – rozwija się integracja sieci neuronalnej oraz połączenia w obszarach skojarzeniowych mózgu.

Każda sesja to nie tylko dobroczynna terapia, ale także niezwykła przygoda i zmagania z własnymi słabościami. Wszystko z udziałem profesjonalnego sprzętu, pod czujnym okiem wykwalifikowanych specjalistów, w miłej, przyjaznej atmosferze.

Napisz do mnie

Dziękuję za Twój mail. Twoja wiadomość jest dla mnie ważna, dlatego odpowiem tak szybko jak to tylko możliwe.

Nieczytelny? Kliknij i pokaż nowy obrazek. captcha txt